Dolar : Alış : 3.9170 / Satış : 3.9241
Euro : Alış : 4.6375 / Satış : 4.6459
HAVA DURUMU
hava durumu

Aydın

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 10 Kategoride 498 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

LEVENT TUNCER’İN KÖŞE YAZISI

16 Haziran 2016 - 4.642 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel Haber»LEVENT TUNCER’İN KÖŞE YAZISI
LEVENT TUNCER’İN KÖŞE YAZISI

Şeytan hep ayrıntılarda gizlidir.

Görünen köy kılavuz istemez de, işin görünmeyen tarafı hep soru işaretleriyle dolu olur.

Son yönetim kurulu listesine baktığınız da anlarsınız. Çoğunluğu bu kentte siyasi hesapları olan kişiler yada bir gücün yanında olmayı arzu edenler bir araya gelmiştir. Aralarında safi duygular içinde olanlar vardır elbette, onları tenzih ederim.

Görünen köy kılavuz istemez de, bu Tamer Makaraç’a akıllar veren kılavuzu yanlış. O yüzden de burnu pis kokulardan kurtulamadı.

Bana göre birileri tarafından ortaya atılan ve yıpratılan adamdı.

Birilerinin intikamı yada kendisini tatmini için, birilerinin siyasi hamleleri için seçilmiş bir figür oldu.

Kendisini yakından tanımadan, dışardan izlenimlerle yorumladığım bu düşüncem, genel kurul günü değişti.

Tamer Makaraç’ın ağzından ‘ar, namus, şeref’ sözleri çıkana kadar.

Gözlerinden ateş çıkararak, kin kusarak.

Hem de bu kentin mülki amirlerinden birine, 117 Bin nüfuslu bir kentin belediye başkanına.

Başkan Süleyman Toyran’ın dedikleri tamamen doğru; “Bir soru sordu, dayak yemediği kaldı”

Sorduğu soru Sökespor Kulübü’nün vergi dairesi, SGK gibi borçlarıydı. Sorunun sorulduğu yerde tam da yeriydi, hesap verilme yeri olan genel kurul toplantısıydı. 1 milyon TL katkı yapan belediye başkanının da bu soruyu Sökeliler adına sorma hakkı elbette vardır.

İş adamları, yatırımcılar değerlidir. Kimilerine göre yaptıkları işe göre, kimilerine göre paralarına göre değer kazanırlar.

Toplum önderlerinden biri olmaya çalışıyorsan ancak ağzından çıkan çirkin kelimelere dikkat edemiyorsan, sinirlerini kontrol edemiyorsan, insanlara tepeden bakıyorsan; ne yaptığın işler seni kurtarır, nede paran.

Önce saygıyı bileceksin ki, saygı göresin. Saygı ve sevgiyi etrafına saçtığın para ile kazanmaya çalışırsan, bir gün elbette sonu gelir. Çıkarlar bitti mi, her şey biter.

Sürekli ‘para bende, güç bende’ nidalarıyla ortalarda gezinen şımarık zengin çocuğu görünümünde iz bırakan Tamer Makaraç; hem sezon içinde yaptığı basın toplantılarında, hem de son genel kurulda ne ağzından çıkanlara dikkat etti, ne de sinirlerini kontrol altında tutabildi.

Yalan yanlış doneler verilerek yanlış çıkışlar yaptırıldı. Söke Belediyesi’nin tek kuruş para vermediği ifadeleri buna en basit örnektir. Ki sonrasında bu söyleme cevap gelince, çark etmiş yada ettirilmiştir.

Dedim ya kılavuzu sakat bu Tamer Makaraç’ın.

Genel kurulda Tamer Makaraç o malum yanlış sözleri ağzından çıkarırken, ‘Gülen Adam (!)’lar da alkışlayıp, etraflarındakilere aldıkları zevki anlatıyordu.

İnanmıyorsanız bakın. Sosyal medyada yayınlanan genel kurul görüntülerinde bu detayların hepsi var.

Kimin ortamı gerdiği, mafyacılık oyunları oynayanları, hanımların bulunduğu toplantıda ağızlarından küfürler çıkanları herkes gördü.

Gördü de kimse ses çıkarmadı (yönetimdekilerden bahsediyorum). Şimdi ise tüm bunları, hakaretleri bir kenara bırakıp hedef şaşırtmaya çalışıyorlar. Özür dilememe inadıyla ayıplarını örtmeye çalışıyorlar. O gün genel kurul salonunda “Sökespor’un abisi ve hamisi” olduğunu unuttukları Başkan Süleyman Toyran’ın kucağına pimi çekilmiş bombayı bıraktıklarını söylüyorlar.

Bununla yetinmeyip Keita gibi transferleri pişirip pişirip ortaya atıyorlar ki; güya Söke bunları kaybetti imajı veriyorlar.

Kendini cin zannedip, adam çarpmaya çalışan kalemzade utanmadan her yazısının sonuna da koca harflerle “yazık” ettiniz deyip duruyor.

Yazık ki, asıl size yazık.

Yüreksizliğinize yazık.

Siyasi ve rant çıkarları uğruna Sökespor üzerinden yaratmak istediğiniz kaos ortamı için yazık. (O yönetim kurulunda yer alıp da her bir ismin birbirleriyle ilişkileri, hedefleri ayrı bir yazı konusu olur da boş verin. İsimlere bakmanız yeter zaten. Şöyle iş adamı böyle oda başkanı, siyaset karıştırılmayan, elini taşın altına koyan isimler deniyor ya; biz yemiyoruz, bilesiniz.)

Yanlarında gibi göründüğünüz taraftar grubunun duygularıyla oynadığınız için yazık.

Sizlerden beklentisi olan insanlara bol keseden vaatler verip, 3. Lig, 2. Lig hedefleri koyup arkanızı döndüğünüz için yazık.

Sürekli ‘küstüm, oynamıyorum’ edasıyla Söke Belediyesi’ni zorda bırakma çabasında olup, Başkanı halk ile karşı karşıya bırakma girişimleriniz için yazık.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Söke Belediyesi arasında Sökespor üzerinden uçurum yaratma çabalarınız için yazık.

Bugüne kadarki Belediye yönetimlerinin çok üzerinde destek aldığınız Başkan Süleyman Toyran’a yaptığınız haksızlıklar için yazık.

Söke’de farklı platformlarda insanları birbirine düşürenlere, kandan beslenenlere, Büyükşehir üzerinden yaptıkları yetmeyip kan emiciliklerini Sökespor üzerinden sürdürenlere de yazıklar olsun.

Hey Makaraç son söz yine sana. Daha önce yazmıştım yine yazıyorum; “Makara, tukarayı bırak”

Bir tavsiye, sana gaz veren kılavuzlarına dikkat et.

Kimsenin ar’ına, namusuna, şerefine de dil uzatma.

Din kardeşiyiz ya o bakımdan…

Saygılarımla.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,
TemaFabrika