23° Parçalı az bulutlu

SÖKE’DE ESNAF FUARI PROJESİ DİKKAT ÇEKTİ

EKONOMİ - 1 Şubat 2022 15:34 A A

Söke Terziler ve Tuhafiyeciler Odası Başkan Adayı Metin Özcan ve ekibi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yapılan kahvaltılı toplantıda yönetim kurulu üyelerinin tanıtımını yapan Başkan Adayı Metin Özcan; 24 Şubat’ta yapılacak genel kurulda göreve gelmeleri halinde gerçekleştirecekleri projeleri de kamuoyu ile paylaştı.

“YOL ARKADAŞLARINA TEŞEKKÜR”

Sözlerine yol arkadaşlarına teşekkür ederek başlayan Metin Özcan; “Oda yönetimlerinde görev almak gönüllülük esası ile oluyor. Maddi beklenti olmadan gelinen bu görev için evlerinden, ailesinden, işlerinden feragat ederek, özveri içinde olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Uzun süredir sahada çalıştıklarını, üyelerden gelen talepleri dikkate alarak yol haritası belirlediklerini kaydeden Metin Özcan; işe Oda’ya kurumsal kimlik kazandırarak başlayacaklarını söyledi.

“ÜYELER DESTEKLEMELERDEN HABERDAR OLACAK”

KOSGEB, GEKA, TKDK gibi devlet desteklemeleri yanında proje bazlı AB desteklemeleri ile ilgili olarak sürekli takipte olacaklarını ve üyelerini bilgilendireceklerini söyleyen Söke Terziler ve Tuhafiyeciler Odası Başkan Adayı Metin Özcan; yenilikleri takip eden ve bunların uygulanması için girişimci olan bir anlayışla çalışacaklarını belirtti.

“ESNAF FUARI ESNAF VE İLÇE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK”

Esnafların çok zor durumda olduğunu, özellikle internet alışveriş siteleri ile zorlu bir rekabet içinde kalındığını ifade eden Metin Özcan, oda bünyesindeki çeşitli meslek gruplarının ürünlerinin indirimli olarak halkla buluşturulacağı Esnaf Fuarı düzenlemeyi hedeflediklerini dile getirdi. Bu fuarın esnafa ve ilçe ekonomisine katkı sağlayacağını söyleyen Metin Özcan; “İlçemizde düzenlenen ve geleneksel hale gelen tarım fuarı benzeri bir panayır düzenleyeceğiz. Bu panayırda eda üyemiz esnaflar yer alacak. Bu projemizi çok önemsiyoruz” dedi.

Ülke genelinde düzenlenen meslek fuarlarını takip edeceklerini, bu fuarlara katılmak isteyen oda üyelerini götüreceklerini belirten Metin Özcan; oda içi sektörel toplantılarla sorunları üyelerle birlikte ortak akıl içinde çözeceklerini kaydetti. Üyelerin oda başkanı veya yöneticileri mutlak suretle sokakta yanlarında ve odada bulacaklarının sözünü veren Metin Özcan; düzenleyecekleri etkinliklerle üyeler arası dayanışma ve kaynaşma ruhunu da güçlendireceklerini ifade etti.

“DAHA ETKİN BİR ODA HALİNE GELİNECEK”

Metin Özcan, Söke Terziler ve Tuhafiyeciler Odası’nın Büyükşehir ve Söke Belediyesi başta olmak üzere kurumlar ve STK’lar ile sürekli diyalog halinde olacağını ve daha etkin bir oda haline geleceğini de sözlerine ekledi.

“SORUNLARA KARŞIDAN BAKMAYACAĞIZ”

Başkan Adayı Metin Özcan; “Sorunlara karşıdan bakan değil, çözüm üreten olacağız. Hep birlikte daha güçlü olduğumuzu biliyoruz, hizmet için geliyoruz” diye konuştu. Metin Özcan oda yönetimi yetksi için üyelerden destek beklediklerini söyledi.

Söke Terziler ve Tuhafiyeciler Odası Başkan Adayı Metin Özcan’ın ekibinde  Ömer Tuncer (Kent Butik), Dilek Duran (İlda Butik), Mustafa Kartal (Muskar Giyim), Hakan Altümsek (İlayda Bujiteri), Emine Artan (Moda Çanta Evi), Soner Altunkaş (Altunkaş Spor Evi), Yonca Olcay (Peri İç Giyim), Davut Olgaç (Terzi Davut), Oğuzhan Leba (Turkuaz Takı) yer alıyor.

(Levent Tuncer)

EKONOMİ - 15:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Çiftçiler Günü’nde Çelenk Sundular
  14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü etkinlikleri kapsamında Söke Ziraat Odası yönetimi tarafından Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni gerçekleştirildi. Törene; Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tanyeri ve Meclis Başkanı Haşim İbi başta olmak üzere yönetim kurulu üyeleri katıldı. Çelenk koyma töreninde açıklamalarda bulunan Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü tüm […]
 • 02
  Tanıkları Söke’nin tarihini anlatmaya devam ediyor
  ‘Söke Tarihini Öğreniyor’ projesi kapsamında başlatılan “Mübadele Sohbetleri” devam ediyor. Gerçekleştirilen sohbet toplantılarında tanıkları Söke’nin tarihini anlatmaya devam ediyor. Söke Tarih Araştırmaları ve Kültür Değerlerini Koruma Derneği tarafından gerçekleştirilen ve Söke Belediyesi ile Söke Kent Konseyi’nin destek verdiği söyleşiler dizinin ikincisinde Hüsnü Adalı konuşmacı konuk olarak yer aldı. Aile’nin fertlerinden Hüsnü Adalı; Girit’ten Söke’ye bir […]
 • 03
  Söke Borsa’da Buğday tüccarları bir araya geldi
  Söke Ticaret Borsası’nın buğday alım ve satımı yapan tüccar üyeleri bir araya geldi. Bu yıl yaklaşık 100 Bin dönüm buğday ekimi yapılan Söke Ovası’nda yakın zamanda hasat sezonu başlayacak. Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Nejat Sağel, üyelerden gelen talep üzerine sezon öncesi buğday alım – satımı yapan tüccarlar ile bir araya geldi. Sezon […]
 • 04
  Gölbent Yolunda Kaza
  Gölbent Mahallesi yolunda meydana gelen kazada, bir maden şirketine ait olduğu öğrenilen kamyon sulama kanalına devrildi. Edinilen bilgiye göre Güllübahçe yolundan Gölbent yoluna seyreden Eyüp Kasar yönetimindeki 09 AER 140 Plakalı kamyon, ilk viraja geldiğinde gidiş yönüne göre yolun sağ  tarafında bulunan kanala devrildi. Direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi sonucu kamyonun dorsesi sulama kanalına düşerken, devrilen kamyonun […]
 • 05
  Söke’de domuzları İtfaiye kurtardı
  Aydın’ın Söke ilçesi Faik Kocagöz caddesi üzerinde eski su kemeri mevkide bulunan kullanılmayan kuyuya düşen yavru domuzların yardımına itfaiye koştu. Çevredeki vatandaşlar tarafından önceki gün fark edilen domuz yavruları yardım bekliyordu. Vatandaşlar tarafından su ve yemek verilerek bir geceyi kuyuda geçirmek zorunda kalan yavru domuzlar Aydın Büyükşehir Belediyesi Söke İtfaiye Amirliği ekipleri tarafından kurtarıldı. Uyutulmalarının […]