23° Parçalı az bulutlu

Söke’de İlçe İdaresi, Muhtarlarla bir araya geldi

GÜNDEM - 20 Nisan 2022 17:17 A A

Söke’de ilçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney başkanlığında düzenlenen toplantıda ilçenin yönetim kademesi mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Söke Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli, Söke Emniyet Müdürü Fatih Demiralp, Jandarma Komutanı Salih Devrim başta olmak üzere kamu kurumlarının daire müdürleri ve muhtarların katıldığı toplantıda; Aydın Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Fatih Akkentli de bulundu.

Muhtarların sorun ve taleplerinin dinlendiği toplantıda, muhtarlar taleplerini direkt olarak ilgili kurumlara iletme fırsatı buldu.

Bu türlü toplantıların mevcut durumu değerlendirmenin yanında varsa eksik olan yada aksayan yönlerin gözden geçirildiği toplantılar olduğunu belirten Söke İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney; “Bu toplantılar konuları istişare içerisinde değerlendirdiğimiz, kurumlar arası koordinasyon ve dayanışmayı en üst düzeye çıkardığımız, vatandaşın devlete olan güveni ve hizmeti en üst düzeye çıkaran toplantılardır” dedi.

Kaymakam Ümit Hüseyin Güney’in yaptığı açılış konuşmasının ardından muhtarlar tek te söz alarak sorun ve taleplerini dile getirdi. İlgili kurum müdürleri de iletilen sorunların çözüm noktasında yapılan çalışmaları aktarırken; önümüzdeki süreçte programa alınabilecek istekleri de not aldı.

Toplantıda dile getirilen Konak Mahallesi’nin özellikle İstasyon Caddesi’nde doğal gaz hattının Enerya tarafından öncelikli olarak programa alınması; Konak ve Güzeltepe Mahallelerinde elektrik direkleri ile ilgili AYDEM tarafından yapılacak işlemlerin hızlandırılması; Çalışlı ve Serçin’de zayıf elektrik enerjisi sorununun yine AYDEM tarafından önceliğe alınması gibi konular gündeme geldi. Tuzburgazı ve Doğanbey başta olmak üzere Yuvaca ve Atburgazı arasındaki yolların genişletilmesi konusu muhtarlar tarafından dile getirilirken, konuyla ilgili ilgili kurumlarda detaylı çalışma yapılarak projelendirilmesi ve bunun üzerine girişimlerde bulunulması önerildi.

Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük’ün garaj kavşağı düzenlemesi talebine karşılık Aydın Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Fatih Akkentli; yüksek eğim (hız kesici) yaya geçidi çözümü getirileceğini belirtirken, hız kesicinin en yakın zamanda yapılacağını söyledi.

Okul öncesi eğitime ve çocukların bu eğitime yönlendirilmesi için muhtarlardan özel çaba göstermelerini isteyen Kaymakam Ümit Hüseyin Güney; Söke’de okul öncesi eğitim gören öğrenci sayısının artmasını arzu ettiklerini söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı daha önce kırsal mahallelerde 10 öğrenci için sınıf açılabiliyorken, yapılan değişimle artık 5 öğrenciye bir sınıf açılarak öğretmen tahsis edilebildiğini dile getirdi.

Kaymakam Ümit Hüseyin Güney koruyucu halk sağlığına yönelik Aydın Valisi  Hüseyin Aksoy ve eşi tarafından başlatılan kadın sağlığı projesi ile ilgili olarak Ramazandan sonra kırsal mahallelerde eğitimler düzenleneceğini, muhtarların katılımla ilgili desteklerini beklediklerini ifade etti.

(Levent Tuncer-)

GÜNDEM - 17:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Çiftçiler Günü’nde Çelenk Sundular
  14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü etkinlikleri kapsamında Söke Ziraat Odası yönetimi tarafından Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni gerçekleştirildi. Törene; Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tanyeri ve Meclis Başkanı Haşim İbi başta olmak üzere yönetim kurulu üyeleri katıldı. Çelenk koyma töreninde açıklamalarda bulunan Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü tüm […]
 • 02
  Tanıkları Söke’nin tarihini anlatmaya devam ediyor
  ‘Söke Tarihini Öğreniyor’ projesi kapsamında başlatılan “Mübadele Sohbetleri” devam ediyor. Gerçekleştirilen sohbet toplantılarında tanıkları Söke’nin tarihini anlatmaya devam ediyor. Söke Tarih Araştırmaları ve Kültür Değerlerini Koruma Derneği tarafından gerçekleştirilen ve Söke Belediyesi ile Söke Kent Konseyi’nin destek verdiği söyleşiler dizinin ikincisinde Hüsnü Adalı konuşmacı konuk olarak yer aldı. Aile’nin fertlerinden Hüsnü Adalı; Girit’ten Söke’ye bir […]
 • 03
  Söke Borsa’da Buğday tüccarları bir araya geldi
  Söke Ticaret Borsası’nın buğday alım ve satımı yapan tüccar üyeleri bir araya geldi. Bu yıl yaklaşık 100 Bin dönüm buğday ekimi yapılan Söke Ovası’nda yakın zamanda hasat sezonu başlayacak. Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Nejat Sağel, üyelerden gelen talep üzerine sezon öncesi buğday alım – satımı yapan tüccarlar ile bir araya geldi. Sezon […]
 • 04
  Gölbent Yolunda Kaza
  Gölbent Mahallesi yolunda meydana gelen kazada, bir maden şirketine ait olduğu öğrenilen kamyon sulama kanalına devrildi. Edinilen bilgiye göre Güllübahçe yolundan Gölbent yoluna seyreden Eyüp Kasar yönetimindeki 09 AER 140 Plakalı kamyon, ilk viraja geldiğinde gidiş yönüne göre yolun sağ  tarafında bulunan kanala devrildi. Direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi sonucu kamyonun dorsesi sulama kanalına düşerken, devrilen kamyonun […]
 • 05
  Söke’de domuzları İtfaiye kurtardı
  Aydın’ın Söke ilçesi Faik Kocagöz caddesi üzerinde eski su kemeri mevkide bulunan kullanılmayan kuyuya düşen yavru domuzların yardımına itfaiye koştu. Çevredeki vatandaşlar tarafından önceki gün fark edilen domuz yavruları yardım bekliyordu. Vatandaşlar tarafından su ve yemek verilerek bir geceyi kuyuda geçirmek zorunda kalan yavru domuzlar Aydın Büyükşehir Belediyesi Söke İtfaiye Amirliği ekipleri tarafından kurtarıldı. Uyutulmalarının […]