23° Parçalı az bulutlu

Söke’de MHP’den Aydınlanma Toplantısı

HABER - 26 Şubat 2022 14:59 A A

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi tarafından başlatılan “Adım adım 2023” programı kapsamında ilçe ilçe aydınlanma toplantısı Aydın’ın Söke ilçesinde gerçekleştirildi.

2023 seçimlerine doğru yapılacak çalışmaların konuşulduğu toplantıda; bir sonraki genel seçimlerde, MHP’nin meclis içindeki milletvekili sayısının tarihte görülmemiş oranda arttırılması gerektiğinin vurgusu yapıldı.

Söke Belediyesi çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda MHP il ve ilçe yöneticileri, Cumhur ittifakı ortağı Ak Parti İlçe yönetimi, muhtarlar, STK temsilcileri ve partililer bir araya geldi.

Toplantıda MHP MYK Üyesi Burak Pehlivan, MHP Aydın il Başkanı Haluk Alıcık, İlçe Başkanı Ömer Akalın, Ak Parti İlçe Başkanı Sibel Menderes, çevre ilçelerin MHP’li İlçe Başkanları, Belediye Başkanları da bulundu.

Toplantıda MYK üyeleri Yavuz Tellioğlu, Turan Şener, MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve MYK Üyesi Dr. Bahardır Bumin Özarslan konuşmacı olarak yer aldı.

Toplantıda açılış konuşmasını MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık yaptı. 2023 ‘e büyük bir hassasiyetle hazırlık yaptıklarını belirterek konuşmasına başlayan Haluk Alıcık; “Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlere gücümüzü arttırarak çalışıyoruz. Bugüne kadar hemşehrilik biliciyle vatandaşlarımızla kurduğumuz gönül birliğini daha da güçlendireceğiz. Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünü tesadüflere bırakamayız” dedi.

Önce bölge istişare toplantılarıyla, ardından 81 il merkezinde devam eden ziyaretlerin, adım adım 2023 ilçe ilçe aydınlanma toplantılarıyla devam ettiğini belirten MYK Üyesi Yavuz Tellioğlu konuşmasında; MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin kamuoyuna açıkladığı 5 stratejik hedefle ilgili bilgiler verdi. Tellioğlu, “Bu stratejik hedefler; Cumhurbaşkanlığı hükümet modelinin devamı ve güçlenmesi, 2023 Milletvekilli seçimlerinde MHP Milletvekili sayısının tarihi oranda artırmak ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tekraren ve açık ara farkla seçilmesini sağlamak, terörle mücadelenin devamını kararlılıkla sağlamak, yerli ve milli ekonominin oluşturulması ve son olarak da yeni anayasa sürecidir” dedi.

MYK Üyesi Turan Şener ise konuşmasında; Millet ittifakı’nın 6’sı bir araya getirilmiş, dışardan sufleleri verilen bir yapı olduğunu söyledi. Türkiye’nin 15 Temmuz darbe girişimi ile çok ciddi bir yol ayrımına girdiğini, 15 Temmuz’dan sonra Millet’in kendilerine vatanseverlerin bir araya gelerek memleketi tez elden ayağa kaldırın mesajı verdiğini dile getirdi. MYK Üyesi Turan Şener; MHP’nin bu mesajı çok net aldığını ve bu ilkelerle hareket ettiğini söyledi.

Toplantıda son konuşmayı MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve MYK Üyesi Dr. Bahardır Bumin Özarslan yaptı.

Türkiye’de son 6.5 yıldır yaşanan olaylar zincirine dikkat çeken Dr. Bahardır Bumin Özarslan; “Son 6.5 yıldır yaşanılan tarihi olaylar, normalde 40-50 senelik bir süreçte meydana gelirken; sanki sıkıştırılmış gibi hepsini bir anda yaşıyoruz. Milat olarak değerlendirdiğimiz ilk olarak hain darbe girişimi ile ülkemizi bölmek istediler. Darbe günü olan olaylarda ve sonraki süreçte Genel Başkanımızın yaptıklarını iyi anlamamız gerekiyor. Devletin önemli organları baskı altındayken, genel başkanımızın ‘hükümetin ve milletimizin yanındayız’ demesi büyük bir gelişmedir” dedi. MYK Üyesi Dr. Bahardır Bumin Özarslan konuşmasında muhalefet partisi CHP ve icraatlarını da eleştiri yağmuruna tuttu.

(Levent Tuncer-)

HABER - 14:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Çiftçiler Günü’nde Çelenk Sundular
  14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü etkinlikleri kapsamında Söke Ziraat Odası yönetimi tarafından Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni gerçekleştirildi. Törene; Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tanyeri ve Meclis Başkanı Haşim İbi başta olmak üzere yönetim kurulu üyeleri katıldı. Çelenk koyma töreninde açıklamalarda bulunan Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü tüm […]
 • 02
  Tanıkları Söke’nin tarihini anlatmaya devam ediyor
  ‘Söke Tarihini Öğreniyor’ projesi kapsamında başlatılan “Mübadele Sohbetleri” devam ediyor. Gerçekleştirilen sohbet toplantılarında tanıkları Söke’nin tarihini anlatmaya devam ediyor. Söke Tarih Araştırmaları ve Kültür Değerlerini Koruma Derneği tarafından gerçekleştirilen ve Söke Belediyesi ile Söke Kent Konseyi’nin destek verdiği söyleşiler dizinin ikincisinde Hüsnü Adalı konuşmacı konuk olarak yer aldı. Aile’nin fertlerinden Hüsnü Adalı; Girit’ten Söke’ye bir […]
 • 03
  Söke Borsa’da Buğday tüccarları bir araya geldi
  Söke Ticaret Borsası’nın buğday alım ve satımı yapan tüccar üyeleri bir araya geldi. Bu yıl yaklaşık 100 Bin dönüm buğday ekimi yapılan Söke Ovası’nda yakın zamanda hasat sezonu başlayacak. Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Nejat Sağel, üyelerden gelen talep üzerine sezon öncesi buğday alım – satımı yapan tüccarlar ile bir araya geldi. Sezon […]
 • 04
  Gölbent Yolunda Kaza
  Gölbent Mahallesi yolunda meydana gelen kazada, bir maden şirketine ait olduğu öğrenilen kamyon sulama kanalına devrildi. Edinilen bilgiye göre Güllübahçe yolundan Gölbent yoluna seyreden Eyüp Kasar yönetimindeki 09 AER 140 Plakalı kamyon, ilk viraja geldiğinde gidiş yönüne göre yolun sağ  tarafında bulunan kanala devrildi. Direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi sonucu kamyonun dorsesi sulama kanalına düşerken, devrilen kamyonun […]
 • 05
  Söke’de domuzları İtfaiye kurtardı
  Aydın’ın Söke ilçesi Faik Kocagöz caddesi üzerinde eski su kemeri mevkide bulunan kullanılmayan kuyuya düşen yavru domuzların yardımına itfaiye koştu. Çevredeki vatandaşlar tarafından önceki gün fark edilen domuz yavruları yardım bekliyordu. Vatandaşlar tarafından su ve yemek verilerek bir geceyi kuyuda geçirmek zorunda kalan yavru domuzlar Aydın Büyükşehir Belediyesi Söke İtfaiye Amirliği ekipleri tarafından kurtarıldı. Uyutulmalarının […]